SZKOLENIE Program stART

SZKOLENIE Program stART

WARSZTAT KWALIFIKACYJNY

Program "st - ART"



TERMIN:
06 - 09.11.2014 (czwartek, piątek, sobota, niedziela)

GODZINA:
09:00 - 18:00

LOKALIZACJA:
Hotel "LOGOS"
ul. Akademicka 4, Lublin

KOSZT:
• 1 350 zł osoby uczące się
• 1 500 zł osoby pracujące
*** cena obejmuje: udział w warsztacie, materiały dydaktyczne, certyfikat, serwis kawowy

PROWADZĄCY:
mgr Ewa Morawska
*** Certyfikowany Licencjonowany Mistrz Trenerski, posiada certyfikat mistrzowski wydany przez Barrego Glicka (G&G Consultants, USA)

*** mgr ped. opiekuńczo-wychowawczej i szkolnej, Ewa Joanna Morawska, jest pedagogiem, trenerem komunikacji interpersonalnej i jedyną w Polsce, a jedną z dwóch kobiet na świecie, promowanych przez twórców ART® jako Master Trainer (Mistrz Trenerski) Treningu Zastępowania Agresji (ART)®. Posiada certyfikat trenerski prof. A. Godsteina (Syracuse University, NY).

ZAKOŃCZENIE:
certyfikat zaświadczający uczestnictwo w szkoleniu, pomoce dydaktyczne: „Dzienniki programu” dla nauczycieli, „Zeszyty umiejętności” dla uczniów, broszura dla rodziców pt. „Jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w uczeniu się umiejętności prospołecznych”, plakaty umiejętności, nalepki umiejętności, przewodnik metodyczny dla nauczyciela, zeszyt umiejętności ucznia, informator dla rodziców i inne.

ODBIORCY:
psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, nauczyciele, wychowawcy, personel administracyjny szkoły, rodzice uczniów, socjoterapeuci, socjolodzy, wykładowcy - trenerzy, pracownicy służby zdrowia, osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, studenci kierunków m. in: psychologia, pedagogika, socjoterapia, socjologia, wszystkie osoby zainteresowane

CEL:
Idea „Programu StART” opiera się na treningu umiejętności prospołecznych z wykorzystaniem procedur Treningu Zasętpowania Agresji (TZA – ART) sprawdzających się w dużych grupach młodzieży, dzięki czemu „Programu StART” może być skutecznie realizowany m. In. w klasie szkolnej (liczącej w Polsce przeciętnie 20-30 uczniów).

Model edukacyjny „Programu StART” obejmuje uwzględnienie wielu umiejętności, w zależności od wieku i potrzeb uczniów, m. in: wspierania zadań rozwojowych i zaspokajania potrzeb młodzieży, ułatwianie radzenia sobie z trudnościami i zapobiegania zachowaniom problemowym.

Zadaniem StART-u jest doskonalenie umiejętności uczniów, niezbędnych dla ich pomyślnego funkcjonowania w szkole i społeczności, zwłaszcza takich, które mogą być alternatywą zachowań niedojrzałych, agresywnych, bądź wycofujących. Realizacja tego zadania wspomaga osiągnięcie celu strategicznego, jakim jest szkoła przyjazna uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, wychowująca młodzież na odpowiedzialnych i produktywnych członków społeczeństwa.

Adresatem „Programu StART” jest cała populacja uczniowska zaś realizatorami są nauczyciele (trenerzy). Typowo program jest realizowany przez wychowawców, na lekcjach wychowawczych, raz w miesiącu lub częściej. Dodatkowo ćwiczenia umiejętności mogą być przeprowadzane podczas lekcji przedmiotowych i na przerwach, jeżeli zachodzą okoliczności, które autorzy ART nazwali „chwytaniem okazji podatności na naukę”. Nauczane umiejętności są wykonywane (ćwiczone) w szkole, w domu i w środowisku rówieśniczym uczniów.

Warunkiem powodzenia programu jest odpowiednie szkolenie wychowawców klasowych w zakresie nauczania metodami behawioralnymi, a pozostałych nauczycieli i całego personelu szkolnego do współdziałania w programie oraz prowadzenie jego superwizji, okresowych konsultacji i ewaluacji.

Program jest wyposażony w pomoce dydaktyczne, takie jak plakaty umiejętności, nalepki umiejętności, przewodnik metodyczny dla nauczyciela, zeszyt umiejętności ucznia, informator dla rodziców, „Dziennik programu” otrzymuje każdy nauczyciel, realizujący program. Dziennik składa się z dwu części. Cześć pierwsza, metodyczna, zawiera wskazówki dotyczące reguł i procedur StART. Część druga to scenariusze kolejnych lekcji treningu umiejętności. Zeszyt umiejętności, który otrzymuje każdy uczeń, zawiera scenariusze umiejętności i miejsce na odnotowanie wykonania ćwiczeń domowych. Broszura dla rodziców pt. „Jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w uczeniu się umiejętności prospołecznych” zawiera informacje o programie i wskazówki, takie jak dla trenerów transferu.

„Program StART” odpowiada na zapotrzebowanie szkół dotyczące takich form wychowawczo-profilaktycznych, które mogą być zintegrowane ze szkolnym programem nauczania, programem wychowawczym szkoły i szkolnym programem profilaktyki. Technicznie „Program StART” postrzegamy jako dodatkowy przedmiot szkolny, posiadający własne treści, wskazówki metodyczne, pomoce dydaktyczne i realizowany w programie szkoły, podczas godzin lekcyjnych.

FORMA PROWADZENIA ZAJEĆ:
wykład teoretyczny, prezentacje multimedialne, prezentacja i omówienie przypadków, prezentacja i ćwiczenie konkretnych technik pracy, ćwiczenia praktyczne - indywidualnie i w grupach

ZAPISY:
Formularz zgłoszeniowy:
• www.pcrozwoju.bnx.pl (zakładka formularz zgłoszeniowy)
• e-mail: pcrozwoju@gmail.com
• tel. 509 970 340


P.C.R.
Psychologiczne Centrum Rozwoju
OGÓLNOPOLSKI REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH
NUMER EWIDENCYJNY 2.06/00045/2011
Imię / Nazwa firmy
PCR PSYCHOLOGICZNE CENTRUM ROZWOJU
Cena
1350,00 zł
Adres email:
pcrozwoju@gmail.com
Numer tel.:
509970340
Region:
Lubelskie
Miejscowość:
LUBLIN
Data wygaśnięcia:
18 kwietnia 2022r.
Ilość odsłon:
472
Numer ogłoszenia:
#00081102
Brak zdjęć...

Zobacz również:

https://cyber-promotor.pl/
Szybka wycena